УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

інша революція
Всі попередні номери

інша революція Наш читачу!

Ця передмова забрала мені найбільше часу з усіх, які я коли-небудь готував. Так само цей номер редагувався найдовше. Пояснювати чому, мабуть, не потрібно. За два місяці ми стали свідками драматичних подій. Українці знову здивували весь світ. Однак, якщо ми подивимося на останні кілька років з сьогоднішньої перспективи, все це не здається таким уже й дивним.
Українська революція вчергове довела: великі речі можуть початися з дій кількох десятків людей. Такими були зачатки Євромайдану, але ніхто не міг передбачити їх подальшого розвитку. Проте нелогічні дії влади — жорстоке придушення першого Євромайдану — по суті, відповідали характеру українських керівників. До застосування сили проти своїх громадян ця влада послідовно йшла з 2010 року, зламавши всі залишки правопорядку. Впродовж трьох років вона дійшла від «тушок» у парламенті до «тітушок» на вулицях. А 16 грудня парламент «проголосував» запровадження антидемократичних законів.
З 30 листопада ми бачимо ескалацію в застосуванні сили. Вперше за історію незалежної України влада використала зброю проти демонстрантів. На вулиці Грушевського вбивали людей, і не тільки там. Активістів, подібно як у Білорусі, невідомі особи вивозять у ліс, де їх катують, інші зникають без сліду.
Парламентська опозиція, подібно як і влада, була здивована протестами та самоорганізацією людей. Упродовж кількох тижнів лідери опозиції змогли запропонувати лише чергові віча. У багатьох склалося враження, що опозиція веде якусь гру з владою, і все, що виходить за рамки встановлених меж, називається провокаціями. Однак люди взяли справу в свої руки, тому вони почали боротися на Грушевського. Війна обмежена до однієї вулиці. Тим не менше, регіони також захопила революційна хвиля. Наприкінці січня в ряді обласних центрів штурмували місцеві адміністрації. Ці події змусили владу запропонувати політичний діалог. Сьогодні, однак, ніхто не в змозі сказати, чим це все завершиться. Але одне можна сказати напевно: люди показали, що з ними не рахуватися не можна!

Петро Андрусечко


Скачати повну версію: 6/2013 [PDF, 2.4 Mb]Всі попередні номери
Український журнал