УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

перерозподіл джерел
Всі попередні номери

перерозподіл джерел Наш читачу!
Останні кілька місяців Україна (і не лише вона) живе війною, а тому складно писати про щось інше. Здавалося, що влітку на вулицях більшості українських міст поза зоною АТО тривало нормальне життя. У кав’ярнях та ресторанах зустрічалися люди, відбувалися якісь фестивалі і заходи. Все відбувалося в неспішному літньому темпі, проте спокій цей значною мірою ілюзорний. Адже, практично, вся увага та розмови українців так чи інакше обертаються навколо війни.
Безумовно, що для мешканців Донбасу, особливо тих, хто досі перебуває в зоні боротьби, війна стала частиною життя. Артилерійські обстріли та загроза життю перетворилися на щоденну практику.
Однак тамтешні мешканці починають звикати до цього — з Донецька, наприклад, люди не лише втікають, але й повертаються туди. Між іншим, функціонує кільканадцять щоденних автобусних рейсів до Донецька. Найбільш популярним означенням транспорту, який пересувається в зоні військових дій — таблички з надписом «Діти», хоча й ця превентивна міра не завжди допомагає.
Спокійно та безпечно натомість почуваються ті, хто підтримував сепаратизм і принаймні частково відповідальні за криваві події на Донбасі. Серед них — найбагатший українець Ринат Ахметов. ЗМІ неодноразово підкреслювали, що Ахметов планував використати сепаратистів у своїх іграх з новою українською владою. Йшлося про збереження його впливу в регіоні. Однак сьогодні все вказує на те, що Ахметов програв і неспроможний контролювати ситуацію. На відміну від іншого олігарха Ігоря Коломойського, Ахметов не допомагає українській армії, яка так чи інакше захищає його підприємства, наприклад, у Маріуполі. Як наслідок — ми бачимо занепад одного й піднесення іншого, адже для багатьох Коломойський перетворився на героя, який палко захищає інтереси України. Щоправда, критики натякають на небезпеку, яка викликана посиленням позицій Коломойського, котрий поєднує бізнес-діяльність із посадою губернатора Дніпропетровської області.
Проблема відокремлення бізнесу від політики в Україні й надалі гостро актуальна. А тим часом бойовики, підтримувані Росією, перейшли у відкритий наступ. Українські сили в багатьох містах змушені відступати зі значними втратами. Чи розділить Донбас долю Придністров’я, наразі невідомо, але ризик цього залишається.


Скачати повну версію: 6/2014 [PDF, 1.9 Mb]Всі попередні номери
Український журнал