УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

декомунізація
Всі попередні номери

декомунізація Наш читачу!

Через два роки після Майдану, анексії Криму та початку війни на Донбасі Україна переживає чергову кризу, цього разу — політичну. Не все спокійно у державі.
Останній сезон політичного серіалу розпочався, коли екс-міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус на початку лютого подав у відставку. І при цьому звинуватив близького соратника президента Петра Порошенка Ігора Кононенка у використанні свого становища з метою контролю за ключовими державними підприємствами.
Верховна Рада, з одного боку, не приймає звіт про роботу уряду Яценюка за 2015 рік, а з іншого — неспроможна відправити Кабмін у відставку. Стара система, вочевидь, тримається неймовірно міцно. Депутати від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко та Мустафа Найєм говорять про заколот за участі олігархів та оточення Порошенка, називаючи його «олігархічною контрреволюцією».
Лише після довгих баталій парламент наприкінці березня відправляє у відставку Генерального прокурора Віктора Шокіна. Той за кілька годин до голосування у Верховній Раді встигає звільнити свого головного опонента Давида Сакварелідзе, основного реформатора прокуратури. Сакварелідзе натомість незадовго перед відставкою звинувачує Генпрокурора у блокуванні слідства по справі корумпованих «діамантових прокурорів», пов’язуючи їх безпосередньо з Шокіним.
Від осені минулого року Сакварелідзе також був головним прокурором Одеської області, де мав допомагати Саакашвілі у боротьбі з корупцією. Після відставки його крісло зайняв Микола Стоянов, якого вважають людиною Коломойського. Це типовий український прокурор: як пише «Українська правда», у його власності вісім дорогих автомобілів та нерухомість в Одесі, Миколаєві та в Іспанії.
У Києві незабаром з’явиться «новий-старий» уряд, проте все вказує на те, що Україні потрібне чергове перезавантаження. І навіть якщо дострокові вибори вдасться відсунути на пізніший термін, уникнути їх буде складно.
Однак, як переконує нас Давид Стулік, — а він уже багато років працює у Представництві ЄС у Києві, — не все так погано. Якщо подивитися на останні два роки, змінилося багато що, а насамперед — суспільство.


Скачати повну версію: 1/2016 [PDF, 2.1 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал