УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 3/2009

Русинам вхід заборонено

(Скачати весь номер: 3/2009 [PDF, 2.4 Mb])

   13 лютого ц.р. частина членів благодійного фонду „Руський клуб 1923” організувала перед будинком Руського дому, що на Головній вулиці № 62 у Пряшеві, протест проти неадекватної поведінки своїх „колег” із клубу. Боротьба за Руський дім почалася після того, як організація „Руський клуб 1923” у 2006 р. розкололася на два табори, з яких одна частина шляхом фальсифікації підписів змінила статут організації і зареєструвалась у Міністерстві внутрішніх справ СР.

Отримавши право розпоряджатися нерухомістю (вартістю приблизно 332 000 євро), заборонила вхід членам інших русинських організацій, в тому числі і своїм колишнім колегам.

   Всупереч тому, що у 2006 р. С. Секерак, теперішній адміністратор Руського дому, пообіцяв членам усіх русинських організацій вільний доступ у будинок, до сьогодні „іншим” русинам вхід заборонено. Під час демонстрації організатори оприлюднили звернення, в якому підкреслюється, що Руський дім є майном русинського народу, який купив будинок у 1925 р. з національної збірки, тому бажано, аби він служив усім русинам.

   „Опозиційна” сторона поки що відмовляється від офіційної зустрічі членів обох клубів. На сьогодні справа передана до обласного суду, який ще не повідомив дату слухання. Дивує, а можливо, пояснює проблему факт, що нинішні власники не використовують площі Руського дому для культурних та суспільних акцій, як це було в минулому, а орендують частину споруди торговцям.

 

-ред-

Український журнал