УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

Час гострих емоцій минув
Всі попередні номери

Час гострих емоцій минув Наш читачу!
Виправданими чи невиправданими були надії українців щодо результатів саміту НАТО, став він історичним чи ні, проявив Захід мудрість і стриманість чи стратегічну недалекоглядність — про все це ще довго можна і треба дискутувати. Та, незважаючи на певного роду непорозуміння, образи та прояви «нездорового сарказму», зрозумілим стало одне: Україна стала частиною західного світу, вона ввійшла до порядку денного не лише європейських країн і не лише країн НАТО. Цей етап пройдено. Що далі?
Багато українських коментаторів критикує Захід за те, що він практично ніяк не відреагував на підрив Каховської греблі, знищення якої, на думку деяких експертів, спричинило більше втрат і збитків, ніж вибух Чорнобильської атомної електростанції. Це правда, що ця катастрофа не викликала ні великих дискусій, ні якихось яскравих кроків. Складається враження, що світ уже звик до українських катастроф. Це, звичайно, не так. Але ті почуття, які цивілізовані люди відчули 24 лютого 2022 року, після Бучі, Ірпеня і Ізюму — вони вже з такою силою не повернуться. І Вільнюський саміт чітко показав, що час гострих емоцій минув. Вони вже не діятимуть як аргумент.
Як би це несправедливо не звучало, але Україна повинна згенерувати раціональні аргументи, з якими звертатиметься до своїх союзників і з якими ці союзники будуть звертатися до своїх виборців за підтримкою. І як би це не звучало образливо, Україна повинна на ділі показати, що після перемоги не стане росією II.
За кілька днів до саміту в одному із телевізійних інтерв’ю прозвучали дуже важливі слова одного з українських військових. На питання, що, на його думку, повинно вимагати від своїх союзників найвище українське політичне керівництво і яким чином воно має діяти на саміті, цей військовий відповів приблизно такими словами: «Не захищайтеся нами й нашою пролитою кров’ю! Ми тут на фронті робимо все, аби ви в тилу могли змінювати країну».
Це і є той наступний етап, який Україна повинна пройти.


Скачати повну версію: 2/2023 [PDF, 2.6 Mb]Всі попередні номери
Український журнал